Csoportharmadikként zárt válogatottunk

Felső sor: Fülöp István Zoltán (csapatvezető), Kakuk Szabolcs (játékvezető), Kalmár László (elnök), Borbás Bottyán Aurél, Tihanyi Gábor, Szabó László, Dobai János, Fodor Lajos (technikai vezető), Szekeres Károly (alelnök), Kővári Róbert (szponzor), Bálint Zsolt (fotós)
Alsó sor: ifj. Kormányos Gábor, Halász László, Bálint Dániel, Barta Norbert István, Maurer János, Török Sándor, Halász József, Bozóki Rajmund

Megyénk csapata a 2019-es Sípmester Fesztivált új szerelésben kezdheti meg Kővári Róbertnek és a Stone Net Kft.-nek köszönhetően. Kívánjuk az új szerelés a sikert is hozza meg a csapatnak!

9:10 Fejér megye – Csongrád megye (4:1)

Fejér megye az első 10 perc végére 2 gólos előnyre tett szert, melyre csapatunk vészkapusos játékkal válaszolt, melynek eredménye: 2:1-re módosult az állás a vészkapusként játszó Halász József góljával. Azonban egy oldalvonal melletti szabadrúgást gólra váltanak a Fejér-megyeiek, az állás 3:1. Az utolsó másodpercekben Fejér megye még egy gólt szerez, a végeredmény: Fejér megye – Csongrád megye 4:1. Hajrá fiúk, lehet még javítani!

10:50 Csongrád megye – Pest megye (4:6)

A mérkőzés 3. percében a Pest-megyei játékvezetők egy védhetetlen lövéssel a bal alsó sarokba szereznek vezetést. Tovább növelik előnyüket, Csongrád – Pest 0:2. Egy szabadrúgás variáció után újabb gólt szerez Pest megye, 0:3. Egy középre játszott labda után Maurer János centerez, szépítünk, 1:3. Egy jobb oldali lövés után szerez gólt Pest megye, 1:4. Tihanyi Gábor találatával zárkózunk közelebb, védhetetlenül lőtte ki a jobb felső sarkot, 2:4. Vészkapusos játékunk góllal busszulja meg magát, 2:5. Tihanyi Gábor újabb kísérletéből újabb gól születik, 3:5. 3 perc maradt a mérkőzésből. Azonban a Pest-megyeiek tovább növelik góljaik számát, 3:6. Másfél perc van hátra amikor újabb gólt szerzünk, Barta Norbert István érkezett szerencsésen középen, 4:6. Vége! A gólgazdag találkozó nem nekünk kedvezett.

Közben megyénk delegáltja Kakuk Szabolcs is munkában van. A mai napon 4 mérkőzésén fújja a sípot.

Játékvezető kollégánk jobban teljesít mint a csapat. A „C” csoport rangadóján, mely a csoportelsőségért folyt, a Budapest – Vas megye mérkőzésén kiváló teljesítményére volt szükség, hogy a mérkőzés békés körülmények között érjen véget.

13:20 Somogy megye – Csongrád megye 2:2

Az első 5 percben kiegyenlített a mérkőzés, mindkét csapatnak megvannak a helyzetei. Megszereztük a vezetést! Tihanyi Gábor vette észre szemfülesen, hogy a hazaiak kapusa még nem ért vissza kapujába, 30 méterről átemelve őt, 0:1! Egy oldalberúgást követően 5 méterről sarkazott a kapuba egy somogyi játékos, 1:1. Vezet Somogy megye, egy középtávoli lövés ment el a lábak között, 2:1. Vészkapusos játékkal próbálkozunk, 5 a 4 ellen támadunk. Játékunk eredménye: Tihanyi Gábor gurít a hosszú sarokba, 2:2! Időntúli szabadrúgásunk sikertelen, 2:2 marad a vége.

16:15 Csongrád megye – Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2:1

A csoportkör utolsó mérkőzésén megszerezzük a 3. percben a vezetést Bálint Dániel találatával, 1:0.

Kiegyenlített a mérkőzés, azonban a szabolcsiak egyenlíteni tudnak egy oldalrúgás után, 1:1. A mérkőzés végén azonban mégis mi, Csongrád-megyeiek örülhetünk, 0’05”-el az órán egy gyönyörű szabadrúgás szituáció után Halász László érkezett egy centerezésre és ezzel megnyertük a mérkőzést! 2:1.

A csoportban a 3. helyen zárt válogatottunk, ezáltal a vasárnapi fordulóban a 9. helyért küzdhet a három további csoport harmadikkal.

19:00-tól a gálavacsora következik.