Eredménykövetés a XV. Sípmester Fesztivál szombati napjáról

A nyitómeccsen az „A” csoport mérkőzéseivel vette kezdetét a XV. Sípmester Fesztivál.

Reggel 8:00-tól két mérkőzést rendeztek a Ludovika Aréna A és B csarnokában. Megyénk válogatottja Hajdú – Bihar megye legjobbjaival mérkőzött meg, míg a másik pályán Borsod – Abaúj – Zemplén megye és Somogy megye találkozott egymással.

8:00 Csongrád megye – Hajdú – Bihar megye (1:2)

A mérkőzést a Szabó László – Maurer János, Tihanyi Gábor, Bálint Dániel, Barta Norbert ötössel kezdtük. Az első 5 percet a hajdúságiak csapata kezdte jobban, ők ébredtek korábban és a mérkőzés első negyedében Szabó László komoly védéseire, valamint Barta Norbert nagy mentesére volt szükség ahhoz hogy ne szerezze meg ellenfelünk a vezetést. Azonban a 10. percben egy szépen kijátszott helyzetet követően megszerezték a vezetést a vendégek. Próbált sebességet váltani válogatottunk, melynek eredménye is lett, Kis Máté harcosságának köszönhetően a 14. percben kiegyenlített csapatunk. Sajnos nem örülhettünk sokáig, a 17. percben egy szögletet követően a hajdúságiak beállították a végeredményt. A vereségben sajnos közrejátszott, hogy a mérkőzés folyamán 10-szer is eladtuk saját térfélen a labdát. Somogy megye ellen lehetőség van a javításra.

11:20 Somogy megye – Csongrád megye (2:0)

Habár a mérkőzésén többet birtokoltuk a labdát, sajnos a döntetlenszagú mérkőzésen a somogyiak szerezték meg a sorsdöntő vezetést egy távoli lövésből. Ezt követően az utolsó 5 percben vészkapusos játékkal próbáltuk menteni a helyzetet, azonban ezt és az üres kaput kihasználva 2:0-ra nyerte a mérkőzést Somogy megye válogatottja.

13:00 Nógrád megye – Csongrád megye (2:2)

Az eddigi legkiélezettebb mérkőzést játszottuk ellenfelünkkel. Habár gyorsan két gólos előnyre tettek szert, csapatunk képes volt felállni és küzdeni a győzelemért. Ebben hatalmas segítségünkre voltak szurkolóink akik népes számmal képviseltették magukat Csongrád megyéből. 2-0-ás hazai vezetésnél egy gólba tartó labdát ütött ki egy védő mezőnyjátékos, mely után őt piros lappal kiállították s csapatunk Barta Norbert magabiztos büntetőjével egyenlített. Ezután még magasabb fokozatba kapcsoltunk emberelőnyben és miután kiegészültek a nógrádiak is sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket. Ennek meg is lett az eredménye, Bálint Dániel lőtte ki a felső sarkot. 2 perccel a mérkőzés vége előtt a vezetésért is rúghattunk egy 10 méteres „kisbüntetőt”, azonban sajnos azt nem sikerült értékesíteni. Küzdelmes, pörgős, izgalmakkal teli mérkőzés volt. Köszönjünk szurkolóinknak is a biztatást!

A nap további programja válogatottunk számára:

14:40 Csongrád megye – Borsod-Abaúj-Zemplén megye (0:0)

A csoportkör utolsó mérkőzésén fáradt csapatunk egy nagyszerű szurkolótábor előtt küzdelmes döntetlent játszott a borsodi válogatottal. A borsodiak számára továbbjutás szempontjából már nem volt fontossága a mérkőzésnek azonban a csoportelsőségért még küzdöttek, míg a mieink a 3. hely megszerzéséért szálltak harcba. Sajnos a döntetlennel csak az utolsó helyet szereztük meg a csoportunkban, így a holnapi napon a 17-20. helyért zajló helyosztókon fogunk mérkőzni.